Архів за місяць: Листопад 2022

МСФЗ для МСП: термінологічна пастка

Автор | 30.11.2022

Професійні бухгалтери давно знають про прикрий змістовний парадокс, властивий категорії «малі та середні підприємства» (МСП — SMEs), яка використовується в (більше…)

Справжній шторм: бухгалтерська праця все складніша і складніша. Фахівці йдуть.

Автор | 29.11.2022

Сполучені Штати стикаються з гострою нестачею CPA. Фактично, бухгалтери покидають свої робочі місця в безпрецедентній кількості, як у корпораціях, так і (більше…)

“Окупована” оренда: що робити?

Автор | 28.11.2022

С.Рогозний і О.Дядюн опублікували в “Практиці МСФЗ” докладну статтю з наведенням прикладів зміни орендних умов. Зокрема в статті було наведено (більше…)

Приємне полегшення

Автор | 25.11.2022

Оскільки юрисдикції готуються внести зміни до місцевого податкового законодавства, щоб запровадити глобальний мінімальний додатковий податок («GloBE»)  , зацікавлені сторони сумніваються, як (більше…)

“Аптімізатарам” непереливки: ОЕСР добралася до РМСБО

Автор | 24.11.2022

Епохальний безпрецедентний крок. Другий антиофшорний пілар вплине на МСФЗ. Позачергово та терміново до порядку денного РМСБО додано питання щодо внесення (більше…)

Кульмінація ретельності: ретрогради зазнають нищівної поразки

Автор | 24.11.2022

“Прагматики”, які наполягали на поверненні опції щодо права на амортизацію гудвілу, отримали відкоша від РМСБО. На своєму засіданні в листопаді 2022 року (більше…)

US-GAAP: реформування фреймоворку

Автор | 23.11.2022

FASB шукає коментарі щодо запропонованого нового розділу своєї концептуальної основи, що стосується визнання та припинення визнання статті у фінансовій звітності. Запропонований розділ, (більше…)

FAF: демонструвати лідерство у світовій фінансовій звітності:

Автор | 22.11.2022

US-GAAP знов претендує на гегемонію. Фонд фінансового обліку (FAF) опублікував остаточну версію свого нового стратегічного плану , який містить стратегічні цілі, які (більше…)

Ебанденмент оренди – бухгалтерський головняк

Автор | 21.11.2022

Тренд до скорочення офісних приміщень має складні наслідки “Спілкування між відділом нерухомості та бухгалтерією компанії є ключовим, оскільки навіть словниковий (більше…)

Криптоідіоти: “…Гірше, ніж Enron… Ніколи не думав, що скажу таке!”.

Автор | 18.11.2022

Саме такими словами прокоментував знаменитий “Шерлок Голмс бухобліку” Howard Schilit публікацію про гучний скандал навколо кріптооператора FTX. “…витрати затверджувалися за (більше…)

Попит на “історичні” бухгалтерські дані стрімко падає

Автор | 18.11.2022

Новий звіт «Парадигма планування та управління ефективністю» розроблено АССА та дипломованими бухгалтерами Австралії та Нової Зеландії (CA ANZ) у співпраці з PwC: (більше…)

“…щось пішло не так з уявленнями студентів про цінність бухгалтерської освіти”

Автор | 16.11.2022

Докладний американський аналіз сумних перспектив професійної освіти. Демографічні чинники + погіршення соціального сприйняття = шлях до кризи. «Ми спостерігаємо загальнонаціональне (більше…)

“Проблема в тому, як інтерпретувати фразу «значний або тривалий».

Автор | 15.11.2022

Примітковий аналітик публікує цікавий аналіз адекватності застосування методу участі в капіталі разом із зменшенням корисності інвестицій і асоційовані компанії. “…якщо (більше…)

Бухгалтерія: непривабливість

Автор | 14.11.2022

Група американських академістів, намагаючись покращити стан профпідготовки, запроваджують систему спілкування студентів та практиків. Їхнє дослідження зокрема виявило таке: Звіт про (більше…)

Зменшення корисності гудвілу: інсайти EY

Автор | 11.11.2022

Аналіз знецінення гудвілу може допомогти: В опитуванні EY CFO: Strategic Valuations 2022 150 опитаних фінансових директорів виявили, що трьома найважливішими внутрішніми способами (більше…)

“Завдання полягає в тому, як зробити бухгалтерський облік сексуальним…” 

Автор | 07.11.2022

Настав час ребрендингу професії бухгалтера…. В останньому дослідженні щодо зарахування до коледжу , проведеному AICPA, зазначено тенденції до зниження кількості студентів бакалаврату (більше…)

Сучасна бухгалтерія: зниження професіоналізму та відставання стандартизаторів

Автор | 07.11.2022

Пол Мунтер,  виконуючий обов’язки головного бухгалтера Комісії з цінних паперів і бірж (SEC), висловив у четвер занепокоєння щодо того, що він назвав (більше…)

Новації МСБО 1: корисний коментар KPMG

Автор | 04.11.2022

Габріела Кегаль, партнер відділу професійної практики аудиту KPMG в Канаді, коментує: Згідно з існуючими вимогами МСБО 1, компанії класифікують зобов’язання (більше…)

“Перевтомлені і виснажені атланти”: війна за таланти закінчилася…”бухгалтери просто не круті”.

Автор | 03.11.2022

Bloomberg публікує статтю про кризу бухгалтерської професії, та відповідні загрози для суспільства. “Чому пропозиція не пристосовується до попиту? Одна відповідь, яку (більше…)

Пріоритети єврозвітування – чого хоче ESMA?

Автор | 02.11.2022

ESMA оприлюднив щорічну публічну заяву про європейські спільні пріоритети правозастосування . Пріоритети цього року охоплюють вплив вторгнення Росії в Україну, макроекономічне середовище та (більше…)

Інвестори наполягають на переформатуванні FASB

Автор | 01.11.2022

Capital Group, керуючий фондом з активами в розмірі 4 трильйони доларів, минулого року запропонував, щоб інвестори складали більше половини довірених (більше…)